Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Kolo dře o třmeny
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 2
nEcroCZ je teď offline  nEcroCZ
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 19:03   Citovat  

Zdravim, dneska jsem byl obout a nasadit nove alu Dare RS (repliky BBS) 7JX15" ET35 4X100

Ale prvni problem byl ten ze disk drel o trmen, takze by se tam musela dat podlozka aspon 5mm, ale pak budu mit zase kratke srouby takze by se asi musely dat i delsi srouby a k tomu jeste koupit mensi stefty jinak tam zase nedam ty poklicky Tak to valím bulvy Tak to valím bulvy Tak to valím bulvy . Ale auto je zase snizene takze nechcu aby mi to drelo o lemy a nechcu aby to lezlo at moc ven Tak to valím bulvy

resili jste uz nekdo tenhle problem ? U predchozich kole ktere mely stejne parametry mozna ET bylo 37 se mi to nestalo...

poradite nekdo co s tim ? zatim jako jedina moznost pripada koupit 5mm podlozky, delsi srouby a mensi stefty ale kolik muze stat takova vymena za delsi srouby ? jak dlouhe jsou vubec ty puvodni srouby ?

At nemusite koukat do garaze tak Civic Coupe EJ6 1,6i 12/1996

Diky za vsechny rady
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 650 H+ body: -1 1994 Civic VTEC  
Dejf je teď offline  Dejf
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 19:39   Citovat  

nEcroCZ napsal:
Zdravim, dneska jsem byl obout a nasadit nove alu Dare RS (repliky BBS) 7JX15" ET35 4X100

Ale prvni problem byl ten ze disk drel o trmen, takze by se tam musela dat podlozka aspon 5mm, ale pak budu mit zase kratke srouby takze by se asi musely dat i delsi srouby a k tomu jeste koupit mensi stefty jinak tam zase nedam ty poklicky Tak to valím bulvy Tak to valím bulvy Tak to valím bulvy . Ale auto je zase snizene takze nechcu aby mi to drelo o lemy a nechcu aby to lezlo at moc ven Tak to valím bulvy

resili jste uz nekdo tenhle problem ? U predchozich kole ktere mely stejne parametry mozna ET bylo 37 se mi to nestalo...

poradite nekdo co s tim ? zatim jako jedina moznost pripada koupit 5mm podlozky, delsi srouby a mensi stefty ale kolik muze stat takova vymena za delsi srouby ? jak dlouhe jsou vubec ty puvodni srouby ?

At nemusite koukat do garaze tak Civic Coupe EJ6 1,6i 12/1996

Diky za vsechny rady


záleží jak moc dřou... neni třeba dávat zrovna 5mm ... já dělal Poserovi nějaký 3mm

potom by nemělo být potřeba řešit štefty
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 3998 H+ body: 10 1999 Integra Type-R  
TRUcKER je teď offline  TRUcKER
Jak malej Jarda [2]
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 19:41   Citovat  

tak to cumim, uz jsem zkusil na hondach snad vsechny rozmery kol a nikdy jsem nemel problem, muzes kolo nafotit ze vnitrni strany?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2948 H+ body: 0 1991 Civic  
ZemaseK je teď offline  ZemaseK
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 19:42   Citovat  

Ahoj, no hele, koukám že máš úplně ten samí problém, koupil jsem letní kola s límcema a chybý opravdu kousíček na ty třmeny, já jsem si koupil podložky 5mm a kola přesně lícují s blatníky, štefty jsem nechal originál a neřekl bych, že to je nějaká závratná změna, i tak ty šrouby drží za docela kus šteftu.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 138 H+ body: 0 2001 S2000  
Bully je teď offline  Bully
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 19:43   Citovat  

V prvni rade Honda nepouziva pro upevneni kola srouby, ale matice. Potom ti staci koupit jenom prodlouzene stefty a pouzit origo matice co uz na kolech mas.
Pokud ti ale staci snizit ET ("vysunout" kolo ven) o pouhych 5 mm, origo stefty by snad mohly jeste tuhle rezervu zvladnout, ne?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5905 H+ body: 34 2007 Civic Type-R  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 19:43   Citovat  

štefty vymenit znamena ve vetsine pripadu i nove loziska... takze to je dalsich par tisicovek
a jake mas brzdy? serie? to by bylo hodne divne (kolo) ze by ti drhlo o trmeny to mi hlava nebere

kdyby to delalo treba 2-3mm tak ti poradim liznout to primo z trmenu Velmi šťastný tam je masa dost, ale 5, hmhm, to by chtelo videt...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
nEcroCZ je teď offline  nEcroCZ
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 19:57   Citovat  

Tak brzdy jsou serie, dre to asi lehce takze mozna bude stacit 2-3mm podlozka, tedka je potreba delat tu velkou nebo zbastlit treba nejakou podlozku pod kazdy sroub ? a treba trochu liznout ten trmen pro jistotu.

bylo mi ale stejne receno ze musim koupit mensi matice, jinak nedam nedam poklicky na kolo


IMAG0020.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMAG0020.jpg, 869.8 kB

IMAG0021.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMAG0021.jpg, 588 kB

IMAG0022.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
IMAG0022.jpg, 801.02 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 650 H+ body: -1 1994 Civic VTEC  
Dutch je teď offline  Dutch
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 20:00   Citovat  

pokud ti stačí takhle hubena podlozka tak ji můžeš vyrobit že starých kotoučů...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2240 H+ body: 13 2009 MDX  
sumy je teď offline  sumy
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 20:02   Citovat  

FastCivic napsal:
štefty vymenit znamena ve vetsine pripadu i nove loziska... takze to je dalsich par tisicovek
a jake mas brzdy? serie? to by bylo hodne divne (kolo) ze by ti drhlo o trmeny to mi hlava nebere

kdyby to delalo treba 2-3mm tak ti poradim liznout to primo z trmenu Velmi šťastný tam je masa dost, ale 5, hmhm, to by chtelo videt...

Štefty se nechaj vyměnit i bez rozborky náboje kola. Starý štefty se uřežou a vyklepnou a na novejch se flexou odebere kousek tý "čepičky" a už se tam pak nechaj nandat kouř
Někde na "ty trubce" je i video
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 529 H+ body: 1 2007 Civic  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 20:20   Citovat  

sumy napsal:
Štefty se nechaj vyměnit i bez rozborky náboje kola. Starý štefty se uřežou a vyklepnou a na novejch se flexou odebere kousek tý "čepičky" a už se tam pak nechaj nandat kouř
Někde na "ty trubce" je i video
jo video je to moc pekne, jenze u hondy i tak na to neni misto papa
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
Váša je teď offline  Váša
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 20:29   Citovat  

FastCivic napsal:
jo video je to moc pekne, jenze u hondy i tak na to neni misto papa

už jsem takhle měnil nejeden šteft a jezdi dodnes.jinak matky mužeš použít ze stare škody 100.jsou o pulku nižší než serie.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 586 H+ body: 5 1996 Civic  
ian je teď offline  ian
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 20:29   Citovat  

A co kolo slíknout a ubrat kousek materiálu z kola na soustruhu , já to měl takhle dělaný , sraženou hranu na 45 stupńů .

Akorád problém byl že jsem udělal jen 2 když jsem přezouval , tak jsem nato zapoměl Tak to valím bulvy .
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 845 H+ body: 0 1998 Integra Type-R  
nEcroCZ je teď offline  nEcroCZ
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 20:34   Citovat  

To uz se mi nechce, dneska sem vytekl 900 za obuti, vyvazeni a za ty chromovane ventilky Velmi šťastný
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 650 H+ body: -1 1994 Civic VTEC  
nEcroCZ je teď offline  nEcroCZ
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 21:54   Citovat  

tak po par hovorech bude asi nejjednodusi flexou ubrousit kousek trmenu a pokud to nebude stacit nechat si udelat 2-3mm podlozky na zakazku protoze vsude delaji nejmensi 5mm
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 650 H+ body: -1 1994 Civic VTEC  
Dutch je teď offline  Dutch
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 21:56   Citovat  

nEcroCZ napsal:
tak po par hovorech bude asi nejjednodusi flexou ubrousit kousek trmenu a pokud to nebude stacit nechat si udelat 2-3mm podlozky na zakazku protoze vsude delaji nejmensi 5mm
ježiš to je dobytčárna brousit třmen, když ti radím že 3mm podložku uděláš ze starých kotoučů Tak to valím bulvy
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2240 H+ body: 13 2009 MDX  
nEcroCZ je teď offline  nEcroCZ
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 22:00   Citovat  

tak tam by melo stacit 1-2mm v rohu coz neni az takova prasrana bych rekl...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 650 H+ body: -1 1994 Civic VTEC  
ian je teď offline  ian
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 22:04   Citovat  

tak stáhni to kolo to bude jednoduší
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 845 H+ body: 0 1998 Integra Type-R  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 23:12   Citovat  

Dutch napsal:
ježiš to je dobytčárna brousit třmen, když ti radím že 3mm podložku uděláš ze starých kotoučů Tak to valím bulvy


Proč dobytčárna? Na třmenu je dostatek "masa", takže ubroušením nějakých 2 mm se nic neriskuje.
Brousit kolo bych se už bál víc.
Dát tam podložku je taky řešení ikdyž ne úplně elegantní. Ale je otázka, jestli budou dost dlouhé štěfty. Protože než dávat delší štefty, tak to bych opravdu raději "líznul" ten brzdič.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 23:14   Citovat  

ian napsal:
tak stáhni to kolo to bude jednoduší


Jednodušší než brousit brzdič?
A taky bezpečnější?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 23:15   Citovat  

nEcroCZ napsal:
tak tam by melo stacit 1-2mm v rohu coz neni az takova prasrana bych rekl...


Můžeš sem hodit fotku toho brzdiče a označit o jakou jeho část se odírá to kolo?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
posero je teď offline  posero
5 háček
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 23:16   Citovat  

jak psal dejf nahoře, dělal mi podložky 3mm a je to hranice pro použití stávajících šteftů

každopádně něco brousit, lízat, soustružit atd je dycky špatně.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi  Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 8464 H+ body: 14  
Bully je teď offline  Bully
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 20.3.2013 , 23:49   Citovat  

I kdyz si lidi davaji na auto vetsi brzdy a nevejdou se jim pod kola, neresi to nikdy obrousenim brzdovych trmenu nebo kol. Vzdycky podlozkami, co o tech nutnych par mm kola vysunou ven. Klidne i za cenu vymeny steftu za delsi.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5905 H+ body: 34 2007 Civic Type-R  
FastCivic je teď offline  FastCivic
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 21.3.2013 , 0:09   Citovat  

pokud by to melo vypadat nejak takhle, tak mi to jako dobytcarna ani zdaleka nepripada
ty 2mm to mohly byt


28122012978.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
28122012978.jpg, 183.09 kB

28122012981.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
28122012981.jpg, 216.22 kB

28122012986.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
28122012986.jpg, 255.14 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 10246 H+ body: 28 1989 Civic  
Dutch je teď offline  Dutch
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 21.3.2013 , 9:25   Citovat  

s tim nesouhlasím, brzdy nejsou kastle že si je budu upravovat jak chci. U Fasta to vypadá s pis na zalesteni ale pokud uberu nějaký maso tak s tim nesouhlasím.

Tady se mi nelíbí jedna věc proč brousit trmen či obrabet kolo kdyz tvrdí že mu chybí jen kousíček kdyz podložky si mužů za pár korun vyrobit a mam to vyreseny. Mam totiz z celého topicu pocit že se nejedná o mm ale o kus protože 2 možná 3 mm podlozka se pod kolo vleze i za použití origo steftu tak proč to neresit touhle cestou a vymyslet brouseni trmenu a obrabeni kola to snad ne
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2240 H+ body: 13 2009 MDX  
TRUcKER je teď offline  TRUcKER
Jak malej Jarda [2]
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 21.3.2013 , 10:15   Citovat  

nech si udelat tenke podlozky a stefty menit nemusis, no jsou to tak stavena kola, kvuli toho, ze maji limec, musi drit o trmen Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2948 H+ body: 0 1991 Civic  
nEcroCZ je teď offline  nEcroCZ
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.3.2013 , 13:28   Citovat  

Tak dalsi uprava, kamarad mi ty podlozky udela, 2-3mm tluste podle toho jaky najde material. popr. ze by to nestacilo trosku se fikne ten trmen. jinak by mel stacit fakt kousicek protoze kolo po dotazeni dost drhlo ale slo s nim pootocit proto je ta ryha na te vnitrni strane kola vetsi.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 650 H+ body: -1 1994 Civic VTEC  
Ajsik je teď offline  Ajsik
4 háčka
Členství: Žádné
1
PříspěvekZaslal: 21.3.2013 , 17:02   Citovat  

A máš tam ted nový destičky nebo už "jetý"?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2125 H+ body: 3 1990 CR-X  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 21.3.2013 , 19:23   Citovat  

Ajsik: docela trefná poznámka je to dobrý

Pokud tam nejsou nové desky, tak možná ani 3 mm podložka nebude stačit, když se pak namontují nové brzdové desky.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
nEcroCZ je teď offline  nEcroCZ
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.3.2013 , 19:40   Citovat  

na 28.10.2012 jsem delal komplet desticky i nove kotouce, takze by to melo byt OK, rocni najezd mam asi 10k km
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 650 H+ body: -1 1994 Civic VTEC  
ian je teď offline  ian
2 háčka
0
PříspěvekZaslal: 21.3.2013 , 19:52   Citovat  

Měl sem to udělaný viz obrázek toho masa z kola se neodebere moc , a počítím že na pevnost to taky vliv nemá .


kolo.jpg

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
kolo.jpg, 30.42 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 845 H+ body: 0 1998 Integra Type-R  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Kolo dře o třmeny
Fórum: Řízení, podvozek a brzdy
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Jdi na stránku 1, 2  Další 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.2126s ][ Dotazy: 147 (0.0159s) ][ GZIP on - Debug on ]