Rozšířené hledání} Informace o členství Kontaktní informace Seznam uživatelů Kalendář Spřátelené weby Honda-club.cz Přihlásit se k emailu
[1]
Linka Uživatelské skupiny Linka Galerie avatarů Linka Kdo je online Linka
Linka Jak se stát členem klubu Linka Stáhnout stanovy sdružení Linka Výhody pro členy klubu Linka
  Obsah fóra Honda-club.cz   
Rada-za studena lépe táhne
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



  Strana 1 z 1
Michalk je teď offline  Michalk
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 9:07   Citovat  

Ahoj..
Asi před třemi dny jsem zjistil že když je motor studený tak honda mnohem lépe táhne potom jakmile se zahřeje tak když dám plyn trochu ví k zemi tak je to při dušený že to nechce jít za plynem...
Jedná se o motor D15B2 u hondy civic sedan.Nalítáno má 227k km.Svíčky NKG,sportovní vložka v origo boxu..
Nevíte čím by to mohlo být?

Díky všem za rady..
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 151 H+ body: 0 1993 Civic  
Riccardo je teď offline  Riccardo
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 11:56   Citovat  

Zanesený EACV ventil; obecně cokoliv, co je řízeno teplotou chladící kapaliny a ovlivňuje množství vzduchu. Tyto prvky bývají zanesené bordelem ze sání, obzvláště při nesprávném použití "sportovních" filtrů. Lze vyčistit.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1287 H+ body: 0 1992 Prelude Si  
Michalk je teď offline  Michalk
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 12:00   Citovat  

Riccardo napsal:
Zanesený EACV ventil; obecně cokoliv, co je řízeno teplotou chladící kapaliny a ovlivňuje množství vzduchu. Tyto prvky bývají zanesené bordelem ze sání, obzvláště při nesprávném použití "sportovních" filtrů. Lze vyčistit.


o tom EACV ventilu tady je někde i řeč jsem si všiml..Díky za radu přátele
Mohu se jen přece rději zeptat kde bych přesně měl hledat u tohoto typu motoru?
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 151 H+ body: 0 1993 Civic  
MattiK je teď offline  MattiK
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 12:13   Citovat  

klidne muze byt zpusobeny celkovym stavem motoru...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2558 H+ body: 26 1991 CR-X  
Michalk je teď offline  Michalk
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 12:15   Citovat  

MattiK napsal:
klidne muze byt zpusobeny celkovym stavem motoru...


no,byl bych raději kdyby to byl ten ventil naštvanej
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 151 H+ body: 0 1993 Civic  
Petr 78 je teď offline  Petr 78
5 háček
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 12:34   Citovat  

EACV ventil na D15B2 (zeleně zakroužkované).
Odšroubuj ho od tělesa sání a vyčisti sítko na jeho vstupu a i samotný ventil. Nejlépe asi technickým benzínem.


sání D15B2.JPG

Zobrazení obrázku v plné velikosti.
sání D15B2.JPG, 104.01 kB
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 6796 H+ body: -1 2006 Civic i-VTEC  
vti [906team] je teď offline  vti [906team]
4 háčka
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 12:57   Citovat  

preco by EACV mal podla vas ovplyvnovat vykon ?
keby bol zaseknuty pri otvorenom stave, tak by motor drzal vysoky volnobeh, keby pri zatvorenom (malo pravdepodovbne) tak by za studena nesiel 'sytic' a boli by nizke otacky ale s vykonom to nema nic spolocne.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2098 H+ body: 10 1991 Civic  
ExEricss je teď offline  ExEricss
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 12:59   Citovat  

A jak vypadají svíčky? Nejsou černý jak bota? Třeba odcházející lambda, dává nesmyslné hodnoty a ECU dává moc paliva...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2458 H+ body: 8 1999 Logo  
Michalk je teď offline  Michalk
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 13:28   Citovat  

ExEricss napsal:
A jak vypadají svíčky? Nejsou černý jak bota? Třeba odcházející lambda, dává nesmyslné hodnoty a ECU dává moc paliva...


na svíčky jse jdu podívat teď,rovnou vyčistím i ventil a co se týče volnoběhu tak je stálej a v klidu.Když je studený motor tak ot na 1500 a při trošičku zahřátí spadnou na klasiku pod 1000.Drží se krásně a kolísavej není..
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 151 H+ body: 0 1993 Civic  
Riccardo je teď offline  Riccardo
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 14:00   Citovat  

vti [906team] napsal:
preco by EACV mal podla vas ovplyvnovat vykon ?
keby bol zaseknuty pri otvorenom stave, tak by motor drzal vysoky volnobeh, keby pri zatvorenom (malo pravdepodovbne) tak by za studena nesiel 'sytic' a boli by nizke otacky ale s vykonom to nema nic spolocne.

Záleží na tom, jestli je v tomto motoru řízený i teplotou chladící kapaliny. Zastudena je otveřený, ale zatepla se uzavře a otevírají ho jenom pulzy z ECU. Pokud je v něm bordel, tak reaguje na ty pulzy pomalu a nedodává tolik vzduchu kolik by měl. U Prelude to tak je, ale tady to chce podívat se na ten ventil, jestli do něj vedou hadičky s vodou.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1287 H+ body: 0 1992 Prelude Si  
Riccardo je teď offline  Riccardo
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 14:03   Citovat  

Kromě řízení vzduchu by taky nebylo špatné seřídit ventily. Mně to hodně pomohlo, údajně jsem tam neměl skoro žádné vůle (po "odborném" zásahu honda servisu) a na výkon zatepla to má velký vliv.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1287 H+ body: 0 1992 Prelude Si  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 14:06   Citovat  

Riccardo napsal:
Záleží na tom, jestli je v tomto motoru řízený i teplotou chladící kapaliny. Zastudena je otveřený, ale zatepla se uzavře a otevírají ho jenom pulzy z ECU. Pokud je v něm bordel, tak reaguje na ty pulzy pomalu a nedodává tolik vzduchu kolik by měl. U Prelude to tak je, ale tady to chce podívat se na ten ventil, jestli do něj vedou hadičky s vodou.
pokud by nedával vzduch bude nízkej volnoběh nic víc , při plným plynu je mimo , jak se otevře klapka tak je tam díra cca 60mm takže nějakej boční kanálek je nepodstatnej.
ty ventily jsou lepší rada,přidal bych hodnotu co za tepla posílá teplotní čidlo do ecu a taky jakou má vlastně teplotu motor , aby to nebyl jen vadnej termostat a tím pádem pořád sytič.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
Riccardo je teď offline  Riccardo
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 14:12   Citovat  

monty napsal:
pokud by nedával vzduch bude nízkej volnoběh nic víc , při plným plynu je mimo , jak se otevře klapka tak je tam díra cca 60mm takže nějakej boční kanálek je nepodstatnej

Může být, ale mně vyčištění EACV pomohlo. Přestalo se mi to dusit při zrychlování. Volnoběh se mi taky stabilizoval celkem rychle, ale okamžitá reakce na plynový pedál byla špatná.
Pokud jde o lambdu, tak když jsem ji měl na pokraji životnosti (ještě nesvítila kontrolka), tak to při zrychlování cukalo a dusilo se, ale když jsem dal plný plyn, tak bylo všechno OK. ECU podle mně při plném plynu info z lambdy ignoruje.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1287 H+ body: 0 1992 Prelude Si  
ExEricss je teď offline  ExEricss
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 14:17   Citovat  

ECU jede open a closed loop - při closed (jak u kterého motoru třeba u D15B7 od cca.4500 ot/min) bere v úvaha pouze data z ECU. Bez ohledu na lambdu...
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2458 H+ body: 8 1999 Logo  
monty je teď offline  monty
Moderátor
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 14:33   Citovat  

ExEricss napsal:
ECU jede open a closed loop - při closed (jak u kterého motoru třeba u D15B7 od cca.4500 ot/min) bere v úvaha pouze data z ECU. Bez ohledu na lambdu...
obráceně , closed = uzavřená smyčka tzn zpětná kontrola podle lambdy.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 5207 H+ body: 45 1988 Prelude  
ExEricss je teď offline  ExEricss
4 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 14:41   Citovat  

Hups... Se stydím HaHaaa
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 2458 H+ body: 8 1999 Logo  
Michalk je teď offline  Michalk
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 15:53   Citovat  

svíčky vyčištěny a nezdáli se v nejhorším stavu i když je fakt že se začnu poohížet po nových..
Ventil zanesen čímsi jako šedá tužší kapalina(vyčištěno) jen to pojedu projet a napíši rozdíl..jinak co se týče jak radíte co říká nebo ukazuje ECU jak nebo zakým jít? to mi hlava nebere
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 151 H+ body: 0 1993 Civic  
Michalk je teď offline  Michalk
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 19:05   Citovat  

tak je to projeto a musím říci že změna trošku k lepšímu ale i tak mě vrtá hlavou čím dál by to mohlo být?.. to mi hlava nebere
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 151 H+ body: 0 1993 Civic  
Riccardo je teď offline  Riccardo
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 19:24   Citovat  

Michalk napsal:
tak je to projeto a musím říci že změna trošku k lepšímu ale i tak mě vrtá hlavou čím dál by to mohlo být?.. to mi hlava nebere

Pokud ti to nehlásí chybu, tak bych ještě nechal zkontrolovat seřízení předstihu a ventilů.
Jinak podobný problém jsem víc jak rok řešil na Prelude 4G a každá věc trošku pomohla až nakonec to začalo jezdit dobře ... takže jdeš dobrým směrem Úsměv

Pokud bys při nějaké příležitosti sundával výfuk, tak koukni skrz katalyzátor, jestli náhodou není ucpaný, nebo naopak jestli místy nechybí výplň.
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1287 H+ body: 0 1992 Prelude Si  
Michalk je teď offline  Michalk
1 háčko
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 20:22   Citovat  

Riccardo napsal:
Pokud ti to nehlásí chybu, tak bych ještě nechal zkontrolovat seřízení předstihu a ventilů.
Jinak podobný problém jsem víc jak rok řešil na Prelude 4G a každá věc trošku pomohla až nakonec to začalo jezdit dobře ... takže jdeš dobrým směrem Úsměv

Pokud bys při nějaké příležitosti sundával výfuk, tak koukni skrz katalyzátor, jestli náhodou není ucpaný, nebo naopak jestli místy nechybí výplň.


střední a koncový díl výfuku je nový tak snad myslím že ten kdo to tam dával zkouknul i zbytek Tak to valím bulvy
jak mohu poznat zda mi ECU hází nějakou chybu?.kromě toho dát to do servisu Úsměv
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 151 H+ body: 0 1993 Civic  
Riccardo je teď offline  Riccardo
3 háčka
Členství: Žádné
0
PříspěvekZaslal: 8.2.2010 , 21:29   Citovat  

Michalk napsal:
střední a koncový díl výfuku je nový tak snad myslím že ten kdo to tam dával zkouknul i zbytek Tak to valím bulvy
jak mohu poznat zda mi ECU hází nějakou chybu?.kromě toho dát to do servisu Úsměv

tudy odkaz
   Pomohl ti příspěvěk? Návrat  
    
Zobrazit informace o autorovi Osobní garáž Odeslat soukromou zprávu
Příspěvky: 1287 H+ body: 0 1992 Prelude Si  

  Obsah fóra Honda-club.cz   
Rada-za studena lépe táhne
Fórum: Motor, ECU, spojka a převodovka
0
Pomohlo ti toto téma?   
Zobrazit příspěvky z předchozích:
 Řadit příspěvky dle: 
Zaslat odpověď



 Časy uváděny v GMT + 1 hodina  
    
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.
Můžete k příspěvkům připojovat soubory
Můžete stahovat a prohlížet přiložené soubory
Nemůžete moderovat Vaše témata v tomto fóru.



Board Security

(104575 útoků)
::  www.honda-club.cz  :: Témata RSS TOPlist

[ Čas: 0.1454s ][ Dotazy: 111 (0.0090s) ][ GZIP on - Debug on ]